מר גריגורי סמוליאר

גריגורי סמוליאר בן 73, עלה ארצה בשנת 1991 עם רעייתו סופיה, הבת הנשואה והנכד. החלום לעלות לישראל כרם עור וגידים בעיר קייב שבאוקראינה וכשנפתחו שערי הסובייט הנעולים לא הסס לרגע ועזב את עבודתו בה עבד למעלה משני עשורים כמהנדס אלקטרוניקה ומכאניקה. 
למעלות מגיע הישר משדה התעופה, ואת צעדיו הראשונים הוא עושה במפעל פלסט כמחסנאי. המפעל נכנס לקשיים כלכליים ותזרימים והיה צורך בהתייעלות וקיצוצים. כאן, נכנס לתמונה המחסנאי גריגורי שהציע את עזרתו בתחום בו הוא מומחה ובעל ניסיון – מכאניקה ואלקטרוניקה. גריגורי בונה מכונה חדשה בפס היצור של המפעל. במעשיו הוא סייע רבות לשקם את המפעל.
על תרומתו המקצועית, על דבקותו במטרה, על נכונותו להשקיע ולעשות כל מאמץ לשכלל את מכונות היצור ועל יצרתיות מופלאה מוענק לו פרס המצוינות. ​

מר גריגורי סמוליאר

גב' אנה לונדון

אנה נולדה באוקרינה ועלתה ארצה עם הוריה לישראל בגיל 7. 
בגיל 10 הצטרפה למועדון הסייף במעלות והתחילה להתאמן אצל המאמן יעקב פדרמן. לאחר מספר שנים הצליחה להעפיל אל פסגות המקצוע וייצגה את המועדון ברחבי ישראל ואירופה. 
בגיל 13 הייתה חברה בנבחרת הקדטים והשתתפה בתחרויות בינלאומיות ובגיל 14 זכתה במקום השני בגביע לקדטים באוסטריה.
אנה התגייסה לצה"ל כספורטאית מצטיינת והצטרפה לנבחרת ישראל בה היא מייצגת את המדינה באליפות אירופה לדקר. 
לאחר שחרורה, היא החלה את לימודיה האקדמאיים אותם היא סיימה בהצטיינות ולמרות הקושי בלימודים היא ממשיכה להתאמן ומייצגת את מועדון מעלות בכל רחבי העולם. 
על מסירותה והצטיינותה בסייף ועל כך שהביאה כבוד ליישוב בעולם כולו מוענק לה את אות המצוינות.​

גב' אנה לונדון

חבורת הזמר מעלות כפר ורדים

חבורת הזמר הוקמה במעלות בשנת 1984, בניהולו המוסיקלי של מיכאל אהרוני. ומשנת  1995 היא משותפת לשני הישובים, מעלות וכפר ורדים. על התזמורת מנצח רונן בן דוד
חבורת הזמר מופיעה במגוון אירועים: ציבוריים, ימי זיכרון, חגי ישראל, קיום  ערבי זמר וכנסי חבורות זמר, הופעות למען קהילות מיוחדות כמו  בתי אבות, פגועי נפש והוסטלים לבעלי צרכים מיוחדים בגליל כמו כן היא משתתפת בפסטיבלים ברחבי הארץ. 

החבורה משתתפת בתחרויות ארציות לשירת חבורות זמר, ופעמיים העפילה להיות אחת מעשר החבורות הנבחרות בארץ.
בחודש יוני 2010 השתתפה חבורת הזמר בפסטיבל אלטה פוסטריה בצפון איטליה  וייצגה בכבוד את מדינת ישראל ואת  מעלות  וכפר ורדים.
השנה חוגגת חבורת הזמר את שנת השלושים לפעילותה. 
חבורת הזמר, בפעילותה לאורך השנים, הנחילה להמוני בית ישראל את הזמר העברי המלכד אומה ויוצר תחושת יחד. על פעילותה זו הוחלט להעניק לה את אות המצוינות.​

חבורת הזמר מעלות כפר ורדים

סמל תמיר לסרי

כשסמל תמיר לסרי, כיום ממחלקת צלפים בגדוד קרקל, היה תלמיד י"א, הייתה לו תוכנית ברורה לגבי תפקידו בצבא. הוא התאמן בקבוצת כושר קרבי כשמטרת העל היא להגיע לאחת הסירות בצה"ל. אך למרות השאיפות הגבוהות של סמל לסרי, בזמן האימונים התגלה בגופו גידול שפיר בקוטר שלושה עשר סנטימטרים שקטע את החלום. צה"ל מחליט לגייסו עם פרופיל 24 ומציב אותו במשטרה הצבאית. 
תמיר פונה לוועדה רפואית ולאחר מלחמה ארוכה הוועדה מחליטה להעלות לו את הפרופיל ובהתערבות מפקד מצ"ח מקבל תמיר הזדמנות להתמודד על תפקיד לחימה בגדוד הקרקל וחלומו מתגשם. 
סמל תמיר לסרי מהווה דוגמה וסמל לנחישות ודבקות במטרה. פעל מתוך אמונה ששירותו בצה"ל חייב להיות משמעותי וחתר ללא לאות לשרת ביחידה לוחמת. על מעשה זה הוענק לו אות המצוינות.​

סמל תמיר לסרי

יוסף זינאתי ז"ל

יוסף זינאתי ז"ל הוא אחד הצאצאים של משפחת זנאתי המפורסמת מפקיעין היישוב בו נולד
לאחר שירותו הצבאי הוא מתחיל לעבוד בתחנת הכיבוי בנהריה משם הוא מועבר למעלות לאחר הטבח הנורא בבית הספר נתיב מאיר לצידו של יצחק זהבי. 
רגע גבורה מיוחד זכור ממלחמת לבנון השנייה אז הסתער על האש שהעלתה בלהבות שני טנקים כשמסביב מתפוצצים פגזים ותחנת דלק שבערה מעבר לגבול הלבנון. הוא ניצח את האש.
יוסף זינאתי הלך לעולמו והוא בן 60. השאיר מאחוריו אישה, 4 ילדים ונכדה. איש מופת, רב פעלים, אהב את החיים ואת משפחתו נצר למשפחת אצילים.יהיה זכרו ברוך.
על אומץ ליבו ללא פשרות, על השלכת נפשו מנגד להציל אחרים, מוענק לו בזה את אות השירות למען האזרח.​

יוסף זינאתי ז