גב' ורה קנבסקי

נולדה ב-1999 בת 15 בכיתה י', נולדה וחונכה במעלות.
הוריה ילנה וויקטור עלו מרוסיה, אחות לרוחה ודוד.
לומדת בקיבוץ כברי בביה"ס מנור כברי, במגמת אומנות וביולוגיה.
ורה מתאמנת מגיל 7 במועדון סייף במעלות אצל המאמן יעקב פרדמן, גם אחותה הגדולה מתאמנת מגיל צעיר באותו מועדון והלכה בעקבותיה.
התחרות הראשונה שלה במעלות היתה בגיל 9 ובא זכתה במקום ראשון.
בארץ מדורגת מקום ראשון עד גיל 17 וגם בקטגוריה של עד גיל 20.
באליפות אירופה מדורגת מקום 10. 
כרגע במועדון הסייף במעלות ישנם הרבה ילדים אשר מתאמנים מגיל צעיר ומקווים להגיע להישגים גבוהים, ורה משמשת להם דוגמא. 
אז למה דווקא סייף?: אבא וויקטור דחף עוד מגיל צעיר את כולם לעסוק בספורט. ורה הייתה בחוגים רבים עד שמצאה את עצמה מקדישה את כל כולה לענף הסייף, חוגים כמו: שחיה, ריצה, התעמלות אומנותית, כדורסל, רכיבה על סוסים, הוקי גלגליות, קרטה ועוד.. הסייף הוא ספורט שהוא לא רק פיזי, אלא גם דורש הרבה מחשבה, תכנון אסטרטגי וטקטיקה טובה, לא בהכרח מי שהכי חזק וגדול מנצח. זהו אתגר של כוח ומוח. 
מסר- להאמין בעצמך, לעבוד קשה ולא לוותר, לחוות הצלחות ואי הצלחות ולדעת אך להתמודד עם כישלון, לקום ממנו ולהמשיך הלאה, לא לוותר, להתמיד, לשאוף גבוה, חשיבה חיובית. 
איך עושים זאת?: להתאמן הרבה, עבודה אישית על עצמך להתמודד עם נפילות וירידות, תמיכה מהמאמן- יעקב פרדמן, תמיכה גדולה מהמשפחה וההורים, תמיכה מהחברות, ותמיכה גדולה בעיקר מאבא אשר דוחף לאימונים גם כשקשה. אבא חושב על העתיד שלי ואני יודעת שעושה זאת לטובתי.
אני עושה את זה בשביל אבא ובעיקר בשביל עצמי, זו הרגשה טובה להצליח ולזכות במקום ראשון. זה נותן כוח ומוטיבציה להמשיך ולהתקדם בתחום. 

גב' ורה קנבסקי

מר בועז חדד

יליד 1960, כפר סבא, להורים עולי תימן .
עבר להתגורר בצפון לפני 32 שנה והיום מתגורר בנהריה.
נשוי לגלוריה, אשת חינוך, עבדה כמורה למדעים בבית ספר ארזים ואב לרועי ושני.
בשנת 1990 סיים לימודי תואר שני בהוראה באוניברסיטת חיפה.
בשנת 1991 החל עבודתו כמורה להיסטוריה ותנ"ך באורט מעלות.
מוטו אישי: להגשים חלומות של ילדים, חזקים וחלשים כאחד. 
בועז מאמין ודוגל בכך שהתהליך הינו המהות להצלחה. כושר ההתמדה, החיבור המתמשך בין מורה- הורה- תלמיד, לראות עין בעין את המטרה והדרך להגשימה.
במשך שנים מכין בועז את תלמידיו לחידון התנ"ך בהתנדבות ובזמנו הפנוי. 
השקעתו של בועז בחתירה למצוינות הינה מתוך אמונה ואהבה בהוראה לתנ"ך כדרך חיים.
במשך השנים זכו תלמידיו בפרסים ראשונים בתחרויות המחוזיות ובשנתיים האחרונות זכו בשלושת המקומות הראשונים בתחרות הארצית, כולל פרס חתן ארצי. 

מר בועז חדד

פרופ' יואל וולטרס

נולד בשנת 1949 בעירייה קטנה בארה"ב, בן 66, עלה לארץ בשנת 81'.
גר מזה 16 שנים במעלות (מקיץ 1999). איש צנוע ובעל הישגים מרשימים ברמה בינלאומית המלווים בתחושת שליחות.
נשוי ללאה, 6 ילדים, 15 נכדים- 2 מבניו גרים במעלות ולהם 9 נכדים.
פרופ' וולטרס הגיע לארץ לאחר שקיבל מענק מטעם ממשלת ארה"ב, במטרה ללמד שנה באוניברסיטת תל-אביב חינוך ובלשנות. תוך כדי חיפש דרך להישאר בארץ. בתום השנה הוחלט שיעבור לאוניברסיטת בר אילן ושם לימד במחלקה לאנגלית וביה"ס לחינוך, במשך 33 שנים – משנת 1981. 
פרופ' וולטרס עוסק במחקרים על רב לשוניות ודו לשוניות גם מבחינת רכישת שפה אצל דו לשוניים. המחקר גם מתייחס לילדים שיש להם בעיות תקשורת וקליטת שפה, ומחפש דרכים חדשות לאבחן ולעזור להם. הוא כתב ספר בשם "דו לשוניות יחסי גומלין בין היבטים סייקו בלשניים וסוציו בלשניים".
וולטרס כתב כ- 60 מאמרים. 
זכה בקרנות מחקר תחרותיות, השתתף במאות כנסים בינלאומיים ופיתח מודלים חדשניים ובכך סייע לחזק את מיתוגה המדעי של ישראל בעולם.
היה: ראש החוג לאנגלית, דיקאן הפקולטה למדעי הרוח, נציג בר אילן וראש אקדמי של מכללת גליל מערבי, לפני מספר שנים התנדב שנה אחת בביה"ס יהל"ם על מנת לבדוק את ההישגים באנגלית של תלמידי כיתה ה'. 
בשנים האחרונות מפתח מחקרים אשר עוסקים בדרכים לסייע בבעיות בשפה לאנשים שעברו שבץ (אירוע מוחי) ויש אצלם פגיעה במוח. כרגע בשנת שבתון, אך עוסק במחקרים ומופיע באוניברסיטה. 
החיבור למעלות: בשנת 99' יצא לשנת שבתון והחליט להתרחק ממדינת תל אביב ושכר דירה במעלות והחל לכתוב את ספרו. בתום השנה רצה לעזוב ולחזור לת"א, אך ילדיו אמרו לו: "השתגעת? אתה רוצה לעזוב את גן העדן הזה? אף אחד לא מגרש אותנו מגן העדן הזה אז למה לנו לעזוב?". וכך היה. הילדים התחברו מאוד מהר לחברים ולסביבה ויואל נהג לצאת לטייל ברחבי העיר, לטייל באגם, להיכנס לבתי-כנסת ולומר שלום לכולם. כך הכיר את כל האנשים וגילה קהילה חמה, אוהבת ואינטימית. קהילה נעימה המגדירה את אישיות העיר שלנו. 
סיפור אישי קצר: בשנים הראשונות, כשגרו במעלות, בנו היה חייל בחייל השריון ובדרכו הביתה מהבסיס אבדה דרכו. הוא עצר רכב וביקש עזרה. אותו נהג שאל היכן הוא גר והחליט לקחת אותו עד לביתו. האדם שסייע לבנו היה ראש העיר, שלמה בוחבוט. 
פרופ' יואל וולטרס התברך בסף רגישות גבוה לצרכי הזולת ופעם אחר פעם הוא מוכיח את ייחודו כאדם, כמדען, כמרצה, כמנחה וכבעל משפחה.
על עשרות שנים של פעילות מדעית, חינוכית וחברתית להאדרת שמה של מדינת ישראל ולקידום דור ההמשך, בנושאי התמחותו, תוך ליווי והנחייה מתוך מסירות ואכפתיות, מוענק לו בזאת אות המצוינות. 

פרופ' יואל וולטרס

גב' שוש בר שביט

ילידת קראצ'י, פקיסטאן .
עלתה לארץ עם הוריה בשנת 1956.
בשנת 1967 הגיעה למעלות כמורה חיילת.
ברגע שירדה מהאוטובוס ניגש אליה נער צעיר, יפה תואר, תושב המקום והציע לעזור לה עם המזוודות.
שמו של אותו הנער היה והינו משה בר שביט, בעלה האהוב ואב לשלושת ילדיהם וסב לשישה נכדיהם. 
מאז, במשך 46 שנים, עבדה שוש במערכת החינוך כמורה, סגנית ומנהלת בית ספר ב-23 שנים האחרונות.
שוש נבחרה לנהל את בית ספר הראשונים כבר בעת הנחת אבן הפינה. 
במהלך שנות ניהולה, בית הספר נסק להישגים יוצאי דופן וזכה בפרסי חינוך רבים. 
שוש פרשה השנה לגמלאות ופועלה רב השנים ראוי לציון ושבח. 

גב' שוש בר שביט

מר דורון קדוש

​ביה"ס אורט מעלות, מזה 8 שנים, מכין תלמידים ושולח אותם להתמודד בתחרויות חידון התנ"ך. התלמידים מגיעים למקומות מכובדים בתחרויות המחוזיות והארציות. השנה, תשע"ה, זו השנה הראשונה שבמקום הראשון בחידון הארצי זוכה תלמיד כיתה ט', אשר כולו חדור מוטיבציה והצלחה. 

את הכבוד הגדול וההישג המרשים לעיר ולביה"ס אורט מעלות, הביא התלמיד "הצעיר שבחבורה" דורון קדוש, חתן חידון התנ"ך המחוזי והארצי לשנת תשע"ה, ואף זכה במקום ה- 6 והמכובד בתחרות העולמית. 

דורון עשה זאת בזכות אמונה ביכולות שלו, עם המון כוח רצון ולא מעט ויתורים לא קטנים בדרך להצלחה, עם המון תמיכה, אהבה וגיבוי מבני המשפחה והחברים ועזרה מביה"ס ומהמורה בועז חדד. 
מספרים על דורון שהוא ילד מבריק, מחונן, פיקח וחכם, תלמיד שקדן, נעים הליכות ואדיב. 

דורון בן 15, בן למרב ושמעון קדוש ואח לתמיר ואביה. נולד והתחנך במעלות. 
משפחתו דוגלת ב"לעשות מה שאתה מאמין בו, להציב מטרה בחיים ולהאמין בה. כל השאר יגיע בזכות הנחישות, הדבקות וההתמדה במטרה." את התמיכה, העידוד והעזרה הוא מקבל מבני משפחתו וההורים. 

את תחושת הזכייה מסכם דורן בהתרגשות גדולה, בתחושת סיפוק, גאווה לעצמו, למשפחתו, לביה"ס ולעיר כולה. 

דורון בעל שאיפות גדולות שעתידם בהחלט להתממש, אך ורק מכוח הרצון וההתמדה, הוא פנוי עכשיו להצבת מטרות חדשות, שאחת מהן היא להתנדב לצד המורה בועז חדד בליווי והכנת תלמידים לחידון התנ"ך הבא, על מנת להמשיך ולהביא דרכם הישגים לביה"ס ולעיר כולה. 

ללא ספק זכייתו הביאה תחושת גאווה לתושבי העיר. החינוך והערכים שדורון גדל עליהם הינם נר לרגלי הדור הצעיר ואנו מחזקים את ידיו בהמשך דרכו. 
על כך מעניקים לו בזאת את אות ההצטיינות.

מר דורון קדוש

מר נסים דאוד

נסים נולד בשנת 1947 בתרשיחא. נשוי ואב ל-4. 
מיד עם סיום התיכון החל נסים ללמד בבית ספר בעוספיה בהיותו בן 17 בלבד. 
לאחר חמש שנים החל לימודי גיאוגרפיה וספרנות באונ' חיפה. 

עם סיום התואר האקדמי חזר לתרשיחא והחל בהקמת הספרייה הציבורית כספרייה רשמית ומקצועית. 

במשך 45 שנים, נסים ניהל את הספרייה במסירות, ראה בתפקידו שליחות של ממש, פעל רבות גם מעבר לשעות עבודתו, תוך שהוא חותר לחדשנות מתמדת וחשיבה יצירתית להנגשת הספרייה לציבור. 

בנוסף, פעל נסים לחשיפת מעלות תרשיחא ומודל החיים המשותפים בה ע"י כתיבת מאמרים ותרגומים שונים, שראו אור בעיתונות הערבית המובילה .

מר נסים דאוד