גב' שרה יצחק

נולדה בירושלים בשנת 1956. היא נשואה ליואב ולה שלושה ילדים אלעד, שקמה, יפתח, ו – 6 נכדים.
במסגרת שירותה הצבאי הוצבה כמורה חיילת במושב "אלקוש", ושם עבדה עם הנוער ביישוב ועם הקהילה כולה. היא התאהבה במקום והחליטה להישאר לגור בגליל.
היא החלה לעבוד לפני כ-30 שנים כמורה לאמנות בבית ספר אורט ובמהלך השנים מילאה תפקידים שונים מתוך מסירות לתפקידה, מחויבות לערכי בית הספר ואמונה בתלמידים. היא הייתה רכזת שכבה, ראש תחום חברתי ערכי, הדריכה והכווינה את מועצת התלמידים בבית הספר ואף הייתה סגנית מנהלת חטיבת הביניים.
לאורך כל שנות עבודתה בבית הספר הובילה פרויקטים ותכניות לקידום ערכים: תכניות בני מצווה, צעדת ירושלים, טקס שכבתי לקבלת תעודות זהות, מסע ישראל, פרויקט צו ראשון איחוד ועוד. מטרתה העליונה היא לחזק ולהעצים את התלמידים ולחנך אותם לאהבת הארץ ולערכים. 
במקביל לעבודתה התנדבה שרה בעמותת הורים שכולים ופעלה לצדם להנצחת המורשת של בניהן בשיתוף בני נוער. היא קיימה פעילות חברתית חינוכית וערכית לחיזוק הזהות היהודית ותרבות ישראל, והובילה פרויקט לחיים משותפים עם תלמידי אורט תרשיחא. 
פעילותך והישגייך הם ביטוי לחתירה למצוינות ולערכיות, והם מייצגים נתינה ללא תנאים בצורתה המובהקת ביותר. על כך הוחלט על ידי מועצת העיר להעניק לך את אות המצוינות.​

 גב' שרה יצחק

מר אבראהים עזאם

הוא נולד בשנת 1948 בכפר תרשיחא. בגיל צעיר התגלה כישרונו המיוחד בשירה ובנגינה על הכינור והעוד, ובין היתר למד מוסיקה מדודו, המלחין חכמת שאהין. הוא סיים לימודי מוסיקה וחינוך בסמינר המורים בחיפה, והופיע כזמר בשידורי הטלוויזיה הישראלית בערבית. בשנת 1972 טס לקנדה, משם עבר לצרפת ולבסוף התמקם בלונדון ואף הקים שם משפחה (שמות?).
בלונדון פגש את גדולי זמרי ערב כמו עבד אלוהאב, עבד אל חלים, פריד סבאח וודיע אלסאפי. הוא הופיע בבית האופרה במצרים ובחצרו של השאה באיראן לפני המהפיכה ובגדולי האולמות בעולם. חלק משיריו הולחנו על ידי גדולי המלחינים בתחום הזמר הערבי וביניהם בליג חמדי.
אבראהים הופיע לא אחת בכנסי דו קיום כזמר אורח, והוא נחשב לשגריר המוסיקה הערבית בעולם כולו. בזכותו מעלות-תרשיחא נחשבת לסמל מצוינות בתחום המוסיקה ערבית. 
על פועלו, כישרונו והצטיינותו בתחום הזמר הערבי ועל הגאווה שהביא לעירנו מעלות-תרשיחא, מוענק לו אות המצוינות. ​

מר אבראהים עזאם

מר בצלאל דהאן

נולד בשנת 1940 בקזבלנקה שבמרוקו. בשנת 1952 עלה לארץ לבדו במסגרת עליית הנוער לכפר הילדים בעין יעקב, ובשנת 1970  עבר למעלות-תרשיחא יחד עם אשתו רחל ו-3 ילדיהם: ליאור, שחר ושפריר.
בצלאל מקדם מזה שנים רבות בהצטיינות יתרה מיזמים ופרויקטים חשובים לטובת העיר ותושביה. הוא היה ממקימי התזמורת האנדלוסית וממגייסי כוח האדם לתזמורת במשך שנים רבות. עשייתו למען התזמורת כוללת גיוס משאבים ויצירת קשרים, והודות לפועלו זכתה התזמורת להכרה בכל רחבי מדינת ישראל. רק לאחרונה ניגנה התזמורת בטקס הדלקת המשואות הממלכתי בהר הרצל ביום העצמאות.
בצלאל עבד שנים רבות כמנהל מרכז המוסיקה. במסגרת תפקידו הוא גייס משאבים לטובת תלמידי המרכז, ביסס את מוניטין המרכז ופעל לקידום המרכז והסטנדרטים המקצועיים החרותים על דגלו. בנוסף השקיע בצלאל את זמנו ומרצו במוזיאון מעלות והצליח להפוך אותו למקום המושך אליו קהלים רבים מחוץ לעיר.
אין כל ספק שבצלאל שם את טובתו של המוסד הציבורי מול עיניו והוא מוכן לעשות לילות כימים להשלמת המשימה בצורה הטובה ביותר. על חתירתו למצוינות ולשאפתנות ועל תרומתו הענפה, הוחלט על ידי מועצת העיר להעניק לו את אות המצוינות.​

מר בצלאל דהאן

תזמורת תרשיחא למוסיקה ערבית (מושחאט)

בשנת 1988 נוסדה תזמורת תרשיחא למוסיקה ערבית כיוזמה אישית של כמה מתושבי תרשיחא. מטרתה העיקרית הייתה לאגד את הכישרונות המוסיקליים הרבים בתרשיחא במסגרת שתקדם אותם ואת המוסיקה הערבית הקלאסית.
לאורך 28 שנות פעילותה, העלתה התזמורת הפקות רבות. בהשראתה קמו מספר תזמורות דומות ברחבי הארץ, אך היא עדיין נחשבת לתזמורת המובילה, בעיקר הודות לסטנדרטים המוסיקליים הגבוהים והייחודיים של זמריה ונגניה.
כיום חברים בתזמורת 35 נגנים וזמרים ממספר ישובים בצפון, והיא מופיעה ברחבי הארץ במופעים ופסטיבלים שונים בניצוחו של נסים דקואר. התזמורת אף זכתה להופיע מספר פעמים בבית האופרה במצריים, מקום שבו הופיעו ומופיעים גדולי הזמר והנגינה הערביים מכל מדינות האזור.
על פועלה של התזמורת בארץ ובעולם כולו, על הצטיינותה בנגינה הערבית ועל הכבוד שמביאה התזמורת לעיר מעלות-תרשיחא, הוחלט על ידי מועצת העיר להעניק לה את אות המצוינות. ​

תזמורת תרשיחא למוסיקה ערבית (מושחאט)

גב' פולינה מלנטייב

פולינה מלנטייב בת 22. היא נולדה ברוסיה ועלתה לארץ בשנת 1996 יחד עם הוריה, סרגיי ואליזבטה, ואחיה דניס, והגיעה למעלות-תרשיחא. באוקטובר הקרוב תתחיל את לימודיה באוניברסיטת אריאל.
בגיל 14 החלה פולינה את מסלול האימונים המפרך בתחום הסייף בעקבות המלצה של המורה שלה לספורט. כיום היא מייצגת את מדינת ישראל בארץ ובעולם, ובשנת 2015 הייתה אלופת ישראל והביאה כבוד רב לעיר.
פולינה מוקפת במשפחה תומכת וזוכה להדרכה ממאמן מקצועי, מר יעקב פדרמן. היא חונכה להתמיד בחתירה להגשמת המטרה, ולהאמין ביתרון ההתמדה והחשיבה האסטרטגית.
המסר של פולינה: "להאמין בעצמך, לעבוד קשה ולא לוותר, להתמיד, לשאוף ולהגיע להישגים גבוהים".
על הגאווה והכבוד שפולינה מעניקה למשפחתה ולעיר כולה, ועל הדוגמה שהיא נותנת לבני הנוער בעיר, מוענק לה בזאת אות המצוינות.

גב' פולינה מלנטייב