הרב יהושע ויצמן, ראש ישיבת ההסדר במעלות

הרב יהושע ויצמן נולד בשנת תש"ח (1948). תלמיד חכם, ציוני-דתי וראש ישיבת ההסדר מעלות.
למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" ובישיבת "כרם בינתה". לאר מכן למד במכון "הרי פישל" בירושלים, בין השאר אצל הרב צבי-יהודה קוק, ושם הוסמך לרבנות. בתחילת דרכו שימש כמשגיח ולימד בישיבה התיכונית בכפר הרא"ה ולאחר מכן לימד בישיבת ההסדר "הגולן"  שבחיספין וכן שימש שם כראש הכולל. בשנת תש"ן (1990) נקרא לעמוד בראש ישיבת מעלות ומאז הוא כאן.
הרב ויצמן בולט בהנהגתו הציבורית היהודית ובהובלת תהליכים חברתיים בציבור הדתי בכלל ובקרב בני ישיבות הדתיות לאומיות בפרט.
כך, למשל, בשנת 1990, עם תחילת העלייה ההמונית מברית המועצות, יצר תוכנית של לימודי יהדות המותאמת לאולפנים שעסקו  בהוראת  העברית. תוכנית זו התפשטה לאחר מכן לכל רחבי הארץ.
בשנת 1999 הקימו תלמידיו בעידודו ובהדרכתו את תנועת מעגלים העוסקת בהעצמה אישית ובהכנה לשירות משמעותי בצה"ל בקרב תלמידי תיכונים בכל רחבי הארץ.בין ספריו וחוברותיו של הרב ויצמן:"מיטב הארץ""מצווה ברה""משוש הארץ""רבה אמנותך" – על פרשת א' במדרש. וכן חוברות בנושא תורת ארץ ישראל, חודשי השנה ומצוות כיבוד אב ואם.
ראש עיריית מעלות תרשיחא ויו"ר מרכז השלטון המקומי, מר שלמה בוחבוט ומועצת העיר מעלות תרשיחא, החליטו להעניק לך ולישיבת ההסדר במעלות את "אות יקיר העיר", על פועלך הרב. התואר ניתן לך כהוקרה על פועלך יוצא הדופן ורב השנים לקידום העיר, פיתוח והעשרת חייה הרוחניים והתורניים תוך דגש על תחום החינוך התורני והעמדת תלמידים היודעים לשלב תורה והגנה על המולדת בבחינת ספרא וסיפא.
נמצאת ראוי לאות ההוקרה על היותך מחנך ומורה דרך, בדרכך המיוחדת, תוך נכונות לגשר בין חילונים לדתיים בסבלנות וסובלנות.​

הרב יהושע ויצמן, ראש ישיבת ההסדר במעלות

גב' שלומית מור, מנהלת מחוז הצפון של משרד הבינוי והשיכון

נולדה בעירק בגדד למשפחה ברוכת ילדים, המשפחה עלתה ארצה בשנת 1951 במסגרת עליית ההצלה של יהודי עירק לאחר הקמת המדינה, דרך המסננת  "שער העלייה" עברה המשפחה להתגורר בשיכוני הרכבת בעיר התחתית חיפה.
שלומית מור הצעירה, סופגת ומפנימה את העוני הרב ששרר בתקופת הצנע וכאן מתחשל אופייה, שלעתיד יבוא לביטוי בנתינה, את נעוריה היא חייה בקיבוץ אפיקים והתגייסה לצה"ל בפיקוד הצפון באגף המבצעים.
עם שחרורה מצה"ל התקבלה לעבודה במשרד השיכון במחוז חיפה, בתחילה בתפקידים זוטרים ובהמשך היא מטפסת בסולם התפקידים עד הגיעה לתפקיד הנכסף של מנהלת משרד השיכון במחוז הצפון – חיפה והעמקים.
תקופת הצנע, חיי הקיבוץ ושירותה הצבאי מעצבים את אופייה המיוחד, להקדיש את עצמה למען הציבור בנתינה ולתת את כל כולה למען רווחת הציבור בעיקר ביישובי הפריפריה.
הגב' שלומית מור התוודעה למר שלמה בוחבוט, במסגרת תפקידה כסגנית מנהל המחוז וכמנהלת המחוז, ולמסירותו  למען העיר מעלות תרשיחא לשגשוגה הפיזי והחברתי, היא עשתה ימים כלילות למצוא את הפתרונות והתקציבים מעבר לשעות הקבלה.
הגברת שלומית מור, הינה שותפה לדרך אשר הובילה את העיר  מעלות תרשיחא להישגים ולמחוזות טובים בהם היא מצויה מעל ל- 30 שנה ברציפות פועלת הגברת שלומית מור למען העיר מעלות תרשיחא, עוד בהיותה מנהלת במחלקת אכלוס במשרד הבינוי והשיכון, דרך פועלה כסגנית מנהלת מחוז וביתר שאת כמנהלת מחוז הצפון של משרד הבינוי והשיכון.
עיריית מעלות תרשיחא רואה בגברת שלומית מור, שותפה של ממש לעשייה הגדולה שהפכה את מעלות-תרשיחא לעיר משגשגת ופורחת שמקפידה על פיתוח עירוני מתקדם לצד שמירה על הצביון הגלילי.
שלומית מור אם לשני בנים וסבתא לשני נכדים.
ראש עיריית מעלות תרשיחא ויו"ר מרכז השלטון המקומי, מר שלימה בוחבוט ומועצת העיר מעלות-תרשיחא והועדה להענקת האותות החליטו להעניק לגברת שלומית מור, מנהלת מחוז צפון, של משרד השיכון את "אות יקיר העיר" על פועלה הרב, המקצועי והמסור לאורך שנים רבות למען פיתוח מעלות-תרשיחא ושגשוגה.​

גב' שלומית מור, מנהלת מחוז הצפון של משרד הבינוי והשיכון